Galaretkowiec z mlekiem


Dzisiaj przepis na galaretkowca z dodatkiem mleka. To prosty deser, który sprawdzi się w upalne dni i zaskoczy wszystkich swoim wyglądem a na pewno tych najmłodszych ;) ! Polecam

Zapraszam was również do odwiedzania  mojego Facebooku gdzie dodaje wszystkie swoje przepisy:

                                                             Polub mnie na Facebooku

Składniki:


  1. 4 galaretki najlepiej różnego koloru
  2. 3 łyżki cukru
  3. 3 łyżki żelatyny
  4. 500 ml mleka
  5. łyżka naturalnego oleju z migdałów ( można zastąpić cukrem waniliowym)
Przygotowanie:

Galaretki rozpuścić w 300 ml wrzącej wody i odstawić do wystudzenia. ( Galaretka musi pozostać płynna). W garnuszku zagotować mleko z cukrem i olejkiem a następnie odstawić do przestudzenia. W 300 ml gorącej ( nie wrzącej) wodzie rozpuścić żelatynę najlepiej łyżka po łyżce a następnie odstawić do przestudzenia. Gdy mleko nam przestygnie wlewamy do niego schłodzoną ale płynną żelatynę. 
W keksówce o wymiarach nie mniejszych niż 31 x 12 wyłożonej folią spożywczą wlewam pierwszą galaretkę i wstawiam ją do lodówki do stężenia na ok. 15 minut. Na stężałą galaretkę wlewam szklankę mleka z żelatyną i ponownie wkładam do lodówki do schłodzenia. W ten sposób postępuje, aż do wykorzystania wszystkich galaretkę. Wylewając na przemian galaretkę i mleko powstają 4 warstwy galaretki i 3 warstwy mleczne. Po całkowitym schłodzeniu wyjmuje z keksówki, zdejmuje folię i kroję na plasterki. Smacznego !

P.S. W prostszej i szybszej wersji możecie najpierw wszystkie galaretki schłodzić w lodówce, pokroić w kostkę, wsypać do keksówki i zalać schłodzonym ale płynnym mlekiem z żelatyną. Całość schłodzić w lodówce do całkowitego stężenia.n :

                Zapraszam do oglądania filmu z przygotowań oraz do subskrybowania mojego kanału:

Czytelnicy gotują:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz